אודות לייה
"כשאנחנו מאבדים את חלומותינו אנחנו מאבדים את נשמתנו"(אלמוני)

לייה נאור היא תרפיסטית בטבע המשלבת את תחום הטיפול עם אהבתה לטבע דרך מחקר, תוכניות הכשרה והובלת מסעות תרפויטיים בטבע ליחידים וקבוצות לשם שינוי והתפתחות. לייה חוקרת תהליכי תרפיה וטרנספורמציה חיובית בטבע כדוקטורנטית באוניברסיטת חיפה, בעלת M.A בדרמה תרפיה ו B.A בעבודה סוציאלית. אמא לשני מתבגרים מקסימים, מחלקת את זמנה בין עמק חפר ומצפה רמון.

 

ה "אני מאמין" שלי

אני אוהבת אדם וטבע ומתהלכת בשבילים שמחברים את האדם אל טבעו האמיתי דרך טבע, מיסתורין ומסע. שנים רבות כמטפלת, מורת דרך ומובילה מסעות בטבע הביאו אותי לחוות את הרצון העז והכוח הפנימי שדוחף אנשים לחיים מלאים מתוך תשוקה, מימוש ושירות. בעבודה שלי אני מובילה את האדם ה"ביתה" להכרה בייחודיות ובכוח הזה בתוכו דרך הטבע.

אני מאמינה שמרחבי הטבע הם משאב לחיות, חירות וריפוי. בחיבור בלתי אמצעי עם הטבע יש הזדמנות להיזכר במי שאנחנו באמת במרחק ממשימות החיים, דרישות וציפיות החברה והסביבה. ברגעים אלו ה"רעש" הרגיל מתחלף בהתפעלות, התפעמות וסקרנות. החיים היומיומיים נעצרים לרגע, לוקחים אוויר ופתאום מה שבאמת חשוב מקבל מקום. שאלות של משמעות, אנרגיה, תשוקה ושמחה הופכים מרכזיים. הטבע משקף לנו את מי שאנחנו ב- 1001 דרכים, באמצעות מה שאנחנו רואים, איך שאנחנו חווים, איך שאנחנו מתהלכים – ומה שאנחנו עושים עם זה.

אלי מגיעים אנשים שסובלים מאבדן הדרך, עייפות, שעמום, חוסר מימוש ומשמעות ויודעים שיש לחיים המופלאים הללו הרבה יותר מה להציע. אלו זקוקים למרחב ללא שיפוט בו יוכלו להתודע אל מיהם באמת. התהליך דומה לפירוק זרע באדמה, בכל אחד יש גרעין/מהות שמבקש לקבל חיים. אותו גרעין נעטף שכבות רבות של דרישות החברה עד שלעיתים הקול הפנימי כל כך חלש שבקושי ניתן לשמוע מה הוא באמת צריך ומבקש. כשאנחנו יוצאים אל הטבע אנחנו מתרחקים מהקולות, הרעש והדרישות של היומיום כדי להקשיב לקול הבוקע מתוכנו וצועק חיים.

העבודה שלי משלבת דרמה, אומנות, סיפור, תנועה וכתיבה על מנת ליצור חוויה שלמה של גוף ונפש, רוח וחומר. בין חולות המדבר אנו מתוודעים אל חכמת ריפוי עתיקת יומין השזורה בניסיון וידע רב בתחום התרפיה.

 

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon