top of page

טיול טיפוס לג'בל רם בירדן עם "טיפוס טבעי"

26-28.10.2023

אורך הטיול: שלושה ימים

על הטיול:

 ג'בל ראם הוא אחד מהטיולים היפים והטובים בעולם. הטיול, שאינו קל, מגוון בנופי מדבר ייחודיים ומראות עוצרי נשימה. אנו נתאים את המסלול הטוב ביותר עבורכם כדי שתחוו גם את הקושי, את ההוד ובעיקר את ההתרגשות שיש במקום.
בטיול נטפס אל פסגתו של ג'בל ראם (1754 מ') – ההר השני בגובהו בממלכת ירדן, שכל צידיו הם מצוקים של מאות מטרים. לאורך מאות שנים היו הבדואים המקומיים מטפסים לחלקו העליון של ההר על מנת לצוד יעלים – הם מצאו נתיבי טיפוס מדהימים ביופיים, מעברים שאינם קשים פיזית, אך נראים בלתי אפשריים במבט ראשון. תוך כדי טיפוס על מדפי סלע ומעבר נקיקים צרים נעלה בגובה ונתקדם לעבר הפסגה. הנוף, שבתחילת היום יזכיר לנו את נופי הנגב ואילת, הופך במהלך היום לעוצמתי והתצפית מהפסגה הא בלתי נשכחת. הירידה מההר היא חוויה דומה עם מספר גלישות בקניון מרשים ביותר.

תוכנית מפורטת:

יום חמישי: נפגשים בשעה 7:30 בבוקר  במעבר הגבול "ערבה" (ליד אילת), התארגנות אחרונה על ציוד טיפוס (רתמות וקסדות) ומעבר הגבול. לאחר מעבר הגבול ניסע לעקבה לקניה מרוכזת של אוכל ומשם ניסע במונית לישוב בואדי ראם. בואדי ראם נעשה  טיול מעגלי לקניון רקעבת וקניון זרנוק אל דבר (שילוב של טיפוס פשוט וגלישה בקניון אבל חול צבעוני ותצפית יפה על הכפר והסביבה). בערב נתארח במאהל בדואי לארוחה וערב תרבותי בדואי ושם גם נישן (ניתן לעשות באזור עוד מספר טיולים אחרים שעל פי דרישה ועל פי אופי הקבוצה ייתכן ונעדיף).

 

 יום שישי: השכמה מוקדמת, ארוחת בוקר קלה ויציאה בג'יפ לצד השני של ג'בל ראם משם מתחילים בעליה לפסגה. במשך כל היום נעלה ונטפס עד לפסגת ג'בל ראם תוך היעזרות בחבלים במקומות המאתגרים. נגיע לפסגה אחרי הצהריים ונתצפת על ואדי ראם מזווית חדשה ומרתקת. מהפסגה נתחיל בירידה לכיוון הכפר בהליכה וכ-7 גלישות לקניון הגדול (סנפלינג).

(ייתכן ונחליט משיקולים שונים לעשות את הטיול לג'אבל רם ביומיים. במקרה זה ישנים מעט אחרי הפסגה וביום שבת יורדים חזרה לכפר ומשם למעבר הגבול).

 

יום שבת: לאחר התארגנות וארוחת בוקר רכבי שטח יקפיצו אותנו בנסיעה מרהיבה לג'אבל בורדה ונתחיל בטיפוס של כשעתיים רצופות תצפיות מרהיבות לקשת טבעית שנחשבת לתופעת טבע ייחודית ומופלאה, לאחר מכן נרד בדרך שונה אל רכבי השטח שיחזירו אותנו לכפר רם ומשם נסע חזרה למעבר הגבול.

 

למי זה מתאים?

הטיול הינו למטיילים מנוסים ומטיבי לכת. מסלול הטיול ארוך יחסית (כ-20קילומטר) ונדרש קצב הליכה מסויים שכן עלינו לסיים לפני חשיכה. (במידה ונחליט לעשות את ג'אבל רם ביומיים, דבר שאנו ממש לא רוצים,  נצטרך לסחוב גם ציוד אוכל ומים כך שכושר סביר וסיבולת לב ריאה בסיסית הכרחיים). הטיול כולל הליכה וטיפוס במקומות תלולים וכרוך במעברים שמחייבים זהירות ו"ראש לגבהים", אך הדרכנו כבר אנשים מבוגרים (בני כמעט 70!) לפסגה ובטוחים שכל אדם בעל כושר סביר יוכל לטייל איתנו.


מה אנו מספקים?

הדרכה ע"י מדריכי טיפוס מוסמכים הרשומים במועדון המטפסים הישראלי, ציוד טיפוס וגלישה, אירוח בדואי + לינה, ביטוח לפעילות, תשלום בכניסה לשמורת ואדי ראם, נסיעות בירדן, אוכל (על בסיס א.ערב וא.בוקר). 

 

ציוד אישי נדרש למשתתף:
תיק 50 ל' נפרד לדברים שרוצים להשאיר במאהל מבלי לקחת להר.

בלילות צפוי להיות קר ויש להצטייד בשק שינה חם.

תיק גב נח 30-35 ל'.

מעיל פוך קל (למי שיש).

שקית שתייה או בקבוקי מים (ל- 4 ליטר)

נעלי הליכה טובות ובמצב טוב!  גם נעל ספורט מתאימה. הכי מומלץ "נעלי אפרוצ'"

גרביים טובות (ועבות).

כלי רחצה

מעיל פליס, מכנס הליכה ארוך , חולצה להליכה (קצרה או ארוך דק (טרמי)).

כובע, אולטרא סול, משקפי שמש

מצלמה

פנס טוב (עדיף פנס ראש) + סוללות ספר

מצית, נייר טואלט

ציוד בריאות אישי (תרופות אישיות, נוזלי עדשות מגע וכ"ו)

כסף, דרכון בתוקף

אין להביא בשום אופן ציוד טיפוס אישי. אנחנו דואגים לזה באופן מרוכז.

 

עלות:
3,000 ₪ למשתתף

בעת ההרשמה לטיול תשולם מקדמה על סך 400 ₪. יתרת התשלום תשולם שבועיים לפני הטיול.

** ניתן לבטל עד 10 ימים לפני הטיול ללא עלות, ביטול מאוחר יותר יחויב ב-50% ממחיר העלות.

בביטול של פחות מחמישה ימים ממועד הטיול לא יינתן החזר כספי.

 

העלות כוללת:

ויזה קבוצתית ואישורי מעבר, הדרכת הטיול / טיפוס, ציוד טיפוס וגלישה

נסיעה בג'יפ בואדי ראם, נסיעות לואדי ראם וחזרה, כל הארוחות וכניסה לשמורה.

 

העלות אינה כוללת:

הגעה למעבר הגבול באילת, מס מעבר גבול בסך 100 ₪ בצד הישראלי ו-10 דינר בחזרה בצד הירדני.

ביטוח נסיעות כולל ספורט אתגרי שחובה לעשות (אנא העבירו אלינו את מספר הפוליסה)

 

הטיול הוא דרך "טיפוס טבעי" ובאחריותם. ליצירת קשר ולכל שאלה:

טלפון: משרד 055-6607500 (ליאור) / דודו 052-2375297

https://rockclimbing.co.il/

דוא"ל tipus.tivee@gmail.com

1a9a7b_d6325a7e4d5f4582af39c032a8689ea4_
bottom of page