top of page
דרכים לדעת

דרכים לדעת

דרכים לדעת

משתתפים מספרים

..רוצה להודות לך מעומק ליבי על שהערת בתוכי, בכל תא בגופי, זכרון של מה זה לשוב הביתה, לטבע, למהות שלי..."

(ר. מטפלת מנתניה)

 

"...תודה לך שהזכרת לי מי אני, שהוצאת אותי מתהום השכחה." (י. אשת חינוך מטבעון)

"...בתוך ה"מטריקס של החיים" מצאתי אי של שפיות, שילוב של תאוריה ועולם דעת רחב, יחד עם רוחניות וחיבור לטבע ועבודה אישית עמוקה שעושה טרנספורמציה ושינוי ברמות הכי גבוהות... יחד עם אנושיות ואהבת אדם...מוזיקה ושירה מרפאות חוצות מיינד וחשיבה,חודרות לגוף ולנשמה. (ע. רואת חשבון מבנימינה)

 

"...איזה מזל שהזדמן לי הקורס של דרכים לדעת- אלומת אור שהאירה לי את הדרך לעצמי בעוצמות מרגשות . ליה ועומר עזרו לי לדייק את הדרך לנשמתי באומנות שמיימית..." (י. שחקן ומוזיקאי מהרי ירושלים)

 

"...מה זה מסע חניכה של "דרכים לדעת"? ימים מלאים בנוכחות אנושית ותפילה עם שותפים מדהימים, בחסות והובלה של לייה הנאורה, עומר המרפא והטבע המאפשר. שיחד ברכות וקדושה מובילים כל אחד ואחת להנכיח ברית חיים נשימתית .

(א. מנחה תהליכי תנועה משהם)

 

מסע עם הקבוצה בהנחייתך, היה המתנה הכי נפלאה שבחרתי להעניק לעצמי בשנת השבתון שלי, לוקח את ניו זילנד בכיס הקטן.... חוויתי תהליך מיוחד ומשמעותי   של התפתחות אישית ומקצועית. מודה לך, מעריכה ואוהבת ❤

(גלית)

"הגעתי להשתתף במסע כציניקן עייף ופסימי ובציפיות נמוכות למדי. ידעתי לצפות את הקשיים אבל לא ידעתי לצפות את השינויים שהימים המעטים האלה במדבר יחוללו אצלי. הנחתי שבמקרה הטוב אצליח לראות קצת יותר טוב משהו לגבי החיים שלי ובמקרה הגרוע אלו יהיו ימים טובים במדבר. הופתעתי כשלפרקים, ראיתי דברים על עצמי ועל העולם, לא "יותר טוב" אלא ממש אחרת. כאילו העולם צבוע בכלל בצבעים אחרים. כאילו הוסרו מסננים בין עדשות העיניים והנפש שלי לבין העולם, ומה שחשוב יותר וחזק יותר: ממש הרגשתי חי. בגוף. בשלב הראשון של המסע הרגשתי שאני ניצב עירום ועריה בפני אנשים שאני לא מכיר אבל הם רואים אותי. בהתחלה זה היה מפחיד, אבל מהר מאד הפחד עבר טרנספורמציה לשחרור. יכולת ההתבוננות והקבלה שלך ליה, של יעקב וגם של המשתתפים האחרים, הובילו אותי להרגשה של חופש פנימי גדול. משהו שלא הרגשתי זמן רב. קשה לי להסביר את המהירות והעוצמה שזה קרה. כבר אחרי ההתכנסות הראשונה, הגשם הראשון, מצאתי את עצמי חורג מגבולותי. מהפחדים הרגילים. מהחשש ממגבלות הגוף. ממגבלות שיח, מהצורך להרבות מילים או להתחכם במילים, לפרש ולשמוע פרשנות. הייתי חופשי מהצורך לתכנן ולצפות ופתוח לקבל יותר מאי פעם, מה שהפך את החוויה ליוצאת דופן ועם הזמן אני מגלה שגם משמעותית ביותר"

(גל)

"בעיניי בניית הסדנה הייתה נכונה ובמינון הנכון.

מבחינתי 'החפירה בפצעים' והדיון 'בחיילים השומרים',

אפשרו לי להתמקד 'בהטבעות' שהיו נר לרגלי לאורך כל חיי,

היכולת להשיל מעלי 'הטבעות' אלה להישאר 'ללא הגנה' הם השיעור החשוב ביותר שלמדתי"

(שמוליק)

"אם לא נאט לא נביט לא נשים לב לפרטים לא נגיע לארץ חדשה"  (שלמה ארצי)  

האטנו נתתם לנו להביט לשים לב לפרטים והובלתם אותנו לארץ חדשה !!!
תודה לך וליעקב

(דן)

 

"המסע בטבע לא היה קל לי ברמה הפיזית,  לישון בלילה לבד בשטח , בבדידות, בדיעבד הבנתי שדווקא התנאים הקיצוניים הם שטילטלו אותי ואיפשרו לי לחזור ולפגוש מחדש את עצמי, את נפשי ולחזור לכוחותי, התעוררתי לחיים !!   הפחד והחשש פינו את מקומם למי שהייתי ,לאותה אשה אמיצה שלא פחדה להתקדם בחייה שחלמה ועשתה דברים ביצירתיות  שנתנו לה סיפוק שמחה ואהבה. המסע במדבר היווה עבורי פריצת דרך כדי להניע מחדש את חיי"

(זמירה)

 

"אל הלא ידוע אל הטבע, אל הנפש, אל עצמי יצאתי, צועד במסע כמוהו טרם הלכתי. שואל, בודק, מסתכל, חוקר ולא מאמין לאן אפשר להגיע עם האנשים הנפלאים והמיוחדים איתם הייתי וחוויתי את כל אותם הימים. מסע מופלא שנוגע בכל הנימים גדולים וקטנים, זהו מסע משנה חיים."   

(גדי)

 

"המסע עבורי אפשר לאסף לפגוש את עצמו לראשונה . להיוודע לחלקים היפים ולאלו שהתאמצתי להסתיר . לחבר את אותם חלקים אבודים וליצור אסף חדש."

(אסף)

 

"המסע עבורי הוא הדרך חזרה אל עצמי. ככל שעובר הזמן, ממפגש למפגש, אני מרגיש איך אני מעמיק והולך והחשיכה סביבי הולכת ומעמיקה אף היא. צעד אחר צעד מציפים רגשות שכבר שכחתי. התרגשות פחד שמחה כעס אהבה מתרוממים סביבי כמו מערבולת סערה אבל עמוק בפנים יש אור קטן שהולך ומתחזק ואני יודע שזו הדרך הנכונה- לחוש את החיים במלואם, לפגוש את עצמי ולהיות המהות שאני במלואי. לחזור הביתה. אין דרך אחרת. ושלווה גדולה והכרת תודה מתפשטות ומרחיבות את נפשי."

(ליאור)

 

"עבורי המסעות היו שלב מזקק ומדייק בעליית מדרגה בתהליך ההתפתחות האישית. האפשרות הכנה לבחון את הדרך שכבר עשיתי ואת זו שעדיין לפני.

ההנחיה והחניכה של ליה עדינה, מאפשרת, מאתגרת ומעצימה"

(נגה)

"המסע עבורי היה טיול מטלטל אל עמקי נשמתי. עליות וירידות, התרחקות והתקרבות אל האני אל המהות שלי. המסע הפגיש אותי עם אנשים נפלאים ואם ההיכרות שגם אני נפלאה בדרך שלי. זכיתי במתנה לחיים ובמסע מרתק. המסע נתן לי כלים להמשיך לחקור,להכיר,ולהבין את המהות שלי בחיים, תודה גדולה."

(דנה)

 

"המסע עבורי הוא מסע ריפוי נשמתי.

לידה מחדש של עצמי.

"חזרה הביתה למהות. ללב

(מיכלי)

 

"שער כניסה למחוזות חדשים עבורי של מיסתורין, שאילת שאלות, חקירה..

אפשרות להתכנסות פנימה, לחיבור לעצמי, אפשרות לדיוק, לשהייה..

הזדמנות לעשות זאת בנוכחות של חברים יקרים למסע משותף, במרחב מכיל, מקבל ומאפשר. ובקצרה: זו הזדמנות וזכות גדולה."

(הדר)

 

"הזדמנות להתכנסות פנימה, הקשבה, הבנה וחקירה של עצמי. זמן לשאילת שאלות, לאתגור פנימי ולשבירת אמיתות קיימות. הזדמנות לבקש לעצמי דברים אחרים ולהתאמן בזה. הקבוצה היא מראה מטורפת למי אני ומה אני מביאה לעולם וכלי מדהים של תמיכה, אהבה וחיבוק. ליה, את חדה, לא מוותרת ועושה בדיוק את מה שאת טובה בו, אפשרת לי לא לוותר לעצמי ולא להשאב למקומות המוכרים ובכלל, להצליח לראות את המקומות האלו שאפילו לא הבחנתי בהם. אני מרגישה מאושרת על ההזדמנות הזו. תודה !"

(טל)