top of page

יצירת מרחב מרפא:
קורס מעמיק באומנות האלכימיה - האבל כשער לנשמה עם פרנסיס וולר ותומאס הובל

טיפול בטבע מרחב מרפא

"כל דבר שנאהב נאבד...ועל כן אבל חשוב לחיים" (פרנסיס וולר)

כל הסימנים מצביעים על כך שאנו חיים בעידן מאתגר, נכנסנו למה שנקרא "החושך הגדול", זמנים של פרידה, סיום ואבדן. בתקופה זו קהילת האדמה תעבור אתגרים גדולים - נצבור עוד ועוד אובדנים שיגעו בכל דבר ובכל אחד ואחת ולכן אבדן ואבל יהיו מרכזיים בעתיד שלנו. כעת, ישנה חשיבות גדולה להתאסף כקהילה ולהכשיר אנשים אשר ידעו להתהלך בשבילי האבל והאבדן במיומנות.

 ​

שפת הטקס הינה שפה עתיקה, זהו הקצב שטבוע עמוק בשושלת האנושית שלנו. זוהי שפה עתיקה יותר ממילים אשר מקבלת ביטוי בכל תרבות חיה. הטקס היה הדרך שבה קהילות התמודדו עם מצביהחיים שונים,כמו לידה, מוות, חניכה וריפוי, קהילה והתחדשות. אנו יצורים אשר מחווטים לטקסיות, בדרך זו אנו חווים משמעות ומגלים לעומק את מורכבותם וגודלם של החיים. ללא טקסים, אנו מאבדים את התחושה של רקמת החיבור אשר מחברת  בין הפרט לקהילה, מחזק את הקשר בין האנושי לעולמות שמעבר ומקיים את הקשר שבין האנושי למקודש.

הכשרה זו הינה תוצאה של יותר מ-25 שנות ניסיון ועבודה בתחום זה. זוהי העמקה ביישום הישיר של טקס למצבים שונים שהאנושות תפגוש. המיקוד יהיה בטקסי אבל, אבל הנושאים שנלמד קשורים באופן רחב למהות החיים בכללותם.

בזמנים אלו של טראומה תרבותית וסביבתית, עלינו ליצור מחדש פרקטיקות קהילתיות של כיול מחדש. טקסים היו הדרך שבה הקהילה היתה מחזירה את עצמה לאיזון אחרי אירוע טראומטי. היזכרות ב"חכמה הנשכחת" שקיימת במרכז הנפש, מרכזית ביכולת שלנו לנווט זמנים גועשים אלו.

 

"אנו מתאבלים כי אנו רוצים לבטא את האהבה שלנו אל מה שחשוב לנו" (וולר)

יצירת מרחב מרפא: הינה תוכנית להכשרת מנחים ליצירה והחזקה של מרחבים מרפאים על ידי לימוד כלים להובלת תהליכי אבל וחיים במטרה ליצור מרחבים בטוחים לאבל באזורנו. הקורס מתחיל ב25 לאוקטובר 2023 עד אמצע מרץ 2024, ימי שני בערב פעם בשבועיים ולאור המצב יש תוספת של שישה מפגשים עם תומאס הובל למי שירצה.

מבנה הקורס:

  • חמש הרצאות מוקלטות בנות ארבע שעות עם פרנסיס וולר. 

  • שש הרצאות לייב ומוקלטות בנות שעתיים עם תומאס הובל.

  • שלושה מפגשים לייב אונליין עם פרנסיס (מפגש פתיחה, מפגש אמצע של שאלות ותשובות, ומפגש מסכם- כולן יוקלטו).

  • חמישה מפגשי אינטגרציה ותרגול בני שעה וחצי עם מנחים מקצועיים בארץ שיציעו תרגול במקומות שונים לפי אזור מגורים, אליהם ניתן יהיה להצטרף פיזית או אונליין בזום לפי בחירה. (פירוט המתרגלים בפירוט המלא של הקורס)

  • שישה מפגשי רשות עם תומאס הובל, מומחה עולמי לטראומה.

  • כל ההרצאות באנגלית ומלוות תרגום מקצועי וכתוביות בעברית

  • תהיה אפשרות לצפות בהרצאות ובתרגולים למשך חודש מיום השידור.

בזמן שלנו יחד נשלב למידה פרונטאלית עם תרגול חוויתי. אלו יהוו מסגרת והדרכה לדרך שבה ניתן לנווט את הגלים האינטנסיבים דרך מרחב טקסי לריפוי.

הקורס משלב שירה, עבודה דיאדית, עבודה עם טקס, תהליכים קבוצתיים, דמיון עמוק ואיסוף החכמה הקולקטיבית שמתהווה במעגל ריפוי.

בנוסף יחולק חומר קריאה (כרגע באנגלית) ותרגולים בין המפגשים להעמקת הלמידה (בעברית).

לפירוט הקורס באנגלית: https://www.francisweller.net/grief-ritual-training-2023.html

 

פרנסיס וולר הוא פסיכותרפיסט וסופר שמכנה עצמו אקטיביסט של נשמה. הוא משלב פסיכולוגיה, אנתרפולוגיה, מיתולוגיה, אלכימיה, תרבויות עתיקות ותרבויות שירה בעבודתו. ספריו כוללים את "קצהו הפראי של האבל: ריטואלים והתחדשות בעבודת הקודש של האבל", "הסף שבין אבדן וגילוי"בהעדר הנורמליות - כתבים לתקופה של אי ודאות. פרנסיס ייסד את "WisdomBridge" ארגון שמציע תוכניות חינוכיות שמבקשות לשלב את החכמה של תרבויות עתיקות עם תובנות וידע של מסורות רוחניות ופסיכולוגיות בהווה.  

לפרטים נוספים - האתר של פרנסיס: https://www.francisweller.net

לאור המצב נוספו לקורס ללא תוספת תשלום גם חמישה מפגשי רשות עם תומאס הובל, מומחה עולמי לטראומה. תומס הובל הוא מורה בעל שם עולמי, מנחה שצבר ניסיון רב בריפוי טראומות קולקטיביות, מחבר הספר "ריפוי טראומה קולקטיבית - תהליך להטמעת הפצעים הבין-דוריים והתרבותיים שלנו".
ב-25 שנה האחרונות, תומאס פיתח גישה, מיומנות וראייה ייחודית, לעבודה והנחיה של תהליכי ריפוי טראומה קולקטיבית, בקבוצות גדולות ברחבי העולם.

לפרטים נוספים - האתר של תומאס: https://thomashuebl.com

עלות הקורס: 2680 ש"ח (שניתן לחלק לשלושה תשלומים של 894 ש"ח) מחיר זה כולל את כל ההרצאות מתורגמות ופתוחות לשבוע מיום המפגש, מפגשים פיזיים במרכז ותרגולים שמועברים על ידי מנחים מקצועיים.

*אין אפשרות להחזר לאחר ביצוע התשלום

ראיון של לייה עם פרנסיס לקראת הקורס שלו בארץ:

צפו בסרטון של פרנסיס על עבודתו:

למקרה הצורך ניתן ליצור קשר עם גל כץ, רכזת הקורס: 054-7249010

bottom of page