טקס, ריטואל ויצירת טקסי מעבר ככלים לטרנספורמציה 
"דרכים לדעת" מביאה את קייטי אסמוס מארה"ב לסדנא מקצועית (באנגלית)

הסדנה תתקיים בתאריך 4-5.02.2023

סדנא ייחודית למנחים, מטפלים, מרפאים ומובילי דרך שמבקשים להעמיק את היחסים עם פרקטיקות המשלבות טקס, ריטואל וטבע בהתערבות. האם יש לך כמיהה ליצור חיבור עמוק יותר עם האדמה, האנושות ומה שמעבר לתוך מרחב העבודה שלך? סדנא זו נוצרה כדי להרחיב את הידע ואת הפרקטיקה ולהעשיר את ארגז הכלים כדי לתמוך יצירה והנחיה של טקסים משמעותיים אישית.

תיאור הסדנא:

בואו ניפגש כקהילה על האדמה, כדי לבחון את היחסים האישיים שלך עם טקסי מעבר, ריטואל וקדושה כנקודת התחלה לקראת הנחיית אחרים בכלים אלו. אנו יודעים ש"הדבר הקבוע היחיד בעולם הוא שינוי" כמנחים ומרפאים אנו חווים את האקסיומה הזאת ברמה יום יומית. אנו עדים לשינויים גדולים וקטנים, רצויים או נכפים, מול האנשים איתם אנו עובדים שמחפשים את הדרך לעבור דרכם, ללמוד ולצמוח מהם. בין אם בחרנו או לא, שינויים מחזיקים אפשרויות לשחרר דרכים ישנות להיות ולהשתייך ולבחון את האמונות והערכים וללמוד לצמוח ולגלות את האיכויות והיכולות בזמן שאנו לוקחים צעדים מודעים יותר לתוך החיים.

ההסטוריה האנושית מראה לנו איך תרבויות פיתחו טקסים כדי לציין מעברי חיים חשובים וכדרך להתפתחות נפשית –רוחנית שמאפיינות שלבי מעבר. בעולם המודרני והמכני המהיר, הדרך המסורתית והטקסים לעבור שלבים ושינויים נשכחה. במקום אנו חשופים לאין ספור דרכים שעוזרות לנו לטשטש את הכאב ולהימנע מהרגשות שמלוות שינוי. בסדנא נחבר למה שמחזיק עבורינו משמעות אישית ומשמעות תרבותית לכל אחד באופן אישי ונצלול לתוך תהליכים ופרקטיקות כדי ליצור חוויות משמעותיות שמכבדות את המורכבות של החיים. נתמקד בדרכים בהן ניתן לתמוך אנשים שמגיעים אלינו כדי להכיר ולכבד את הייחוד שבמעברי החיים באופן אישי וייחודי.

IMG_4331.JPG

מטרות הסדנא:

   דרך שיח, הרצאות והרבה חוויה נלמד:

  • להבין את קשת מעברי החיים דרך מודל טקסי מעבר.

  • נלמד ליצור ולהנחות טקסים שמשמעותיים באופן אישי ורלוונטים תרבותית ואשר תומכים מעברי חיים של האדם בקונטקס התרפויטי.

  • נלמד ליצור טקסים אישיים עם הטבע כשותף כדי להכיר ולתמוך התפתחויות ושינויים מהותיים בצורה משמעותית.

  • נחווה את הדרכים השונות בהן הטבע, השקט והלבד יכולים להיות שער לסנכרון אישי והקשבה עמוקה.

  • נלמד איך לעבוד עם האדמה ושותפים בלתי נראים במהלך הנחיית הטקס

  • נתמקד בדרכים לעשות אינטגרציה של הטקס בדרכים שונות כדי לתמוך שינוי בעקבות הטקס

רקע על המנחה:

קייטי אסמוס היא פסיכוטרפיסטית שמתמקדת בעבודה סומטית בטבע, מנטורית, קאוצרית, מובילה טקסים, מרצה ומנחה טקסי מעבר. היא המקימה והמנהלת של Somatic Wilderness Therapy Institute in Boulder, CO, US, קייטי מסבירה את מהות העבודה שלה כדרך להתחבר לחכמה הטבעית שיש בכל גוף, לפתוח לאנשים את הלב והדעת ליותר אפשרויות ולהביא יותר אהבה ושלום לעולם דרך טיפוח נשמות ולבבות של אנשים. עם תואר שני בפסיכולוגיה סומטית ויותר מ30 שנות ניסיון בהובלת יחידים וקבוצות בתהליכים בטבע, וחיים של חניכה לטקסי מעבר וריטואלים, קייטי מלאת תשוקה בלחגוג, להביא חמלה ולנרמל את המשמעות של להיות אנושיים. במקביל לקליניקה הפרטית שלה ב20 השנים האחרונות היא לימדה באוניברסיטת נארופה ופרסקוט. קייטי מחזיקה ומטפחת מעברים ומאמינה בחשיבות ללכת עם הכמיהה העמוקה ביותר שלנו ובו זמנית לדעת ולהרגיש את הקשר והשייכות למארג החיים הרחב.

קייטי.png

מספר המקומות מוגבל אנא מהרו להירשם

מיקום הסדנא טרם נקבע, פרטים נוספים יפורסמו בקרוב