"כאשר אגיע לשמים, לא ישאלו אותי למה

לא היית משה רבנו, אלא למה לא היית זושא"

 

סדנה להתבודדות, אוקטובר 2019 

פרדוקס הבדידות...

אנו יצורים בודדים, כך אנו מתחילים וגם מסיימים את החיים ובין לבין מחפשים כל הזמן למי ולמה להשתייך כדי לפוגג במעט את תחושת הבדידות שמלווה בהרבה כאב וצער. וכשאדם מסויים, משפחה או קהילה אינם מקלים על תחושת הבדידות שלנו אנו כועסים או מתאכזבים כי אנחנו מצפים לפתרון ממקור חיצוני.

אבל יש דרך נוספת, דרך עתיקת יומין שמלמדת את הבדידות כמורה דרך לחיים.

דמיינו מצב שבו אתם חווים את הבדידות הקיומית כמתנה, כדרך שבה למד האדם מיהו, את הכוח שבשתיקה. טכניקה שמאפשרת התבוננות פנימה במרחב שהוא רק שלך להיות, לחקור, להרגיש ולדעת. בתורות ותרבויות עתיקות ההתבודדות היא אומנות שיש לדעת אותה כדי להיות אדם בוגר שיכול להשתייך למשפחה ולקהילה.

לי יש רומן ארוך עם הבדידות - כמקור להרבה מאד צער בחיים שלי וגם כמשאב הכי חזק שאני מכירה לחיבור לעצמי ולכוחות שלי ללא תנאים. מתוך הכרה עמוקה במשמעות של היכולת להיות לבד והמתנות הטמונות בכך אני מלווה אנשים אל המדבר כדי לעבור תהליך משמעותי ותומך המאפשר להתבודד בחסד. כי אנו זקוקים למקום שבו אפשר לצאת מדעתינו בשלווה, למרחב ללא שיפוט להיות מי שאנחנו וללמוד כמה טוב לנו בחברתינו.

התבודדות מתאימה למי שמרגיש צורך לעצור רגע ולגלות מה הכיוון של חייו אבל דרך חיבור פנימי ולא דרך הכוונה חיצונית. ההתבודדות גם מתאימה למי שזקוק לחיבור לכוח החיים, להתחדשות ולאנרגיה.

 

ההתבודדות הבאה תאפשר לנו לפתוח את תש"פ ביותר חופש ופחות נזקקות חיצונית ותתקיים בתאריכים 7-10 באוקטובר. למסע הייחודי הזה יצטרף המוזיקאי האומן וחבר להקת דיוואן הלב - ינון דרוויש, שילווה את המסע בשירה מיסטית קדומה.

ניפגש ביום שני בערב במדבר יהודה, לאחר הכנה מעמיקה יצאו המשתתפים להתבודדות ביום שלישי (ערב יום כיפור) שם ישהה כל אחד במקומו בהתבודדות ובצום (כן שותים) עד יום רביעי בערב. אחרי ארוחה חמה נתכנס שוב כדי לשתף את החוויות המכילות ידע משמעותי והכוונה מדוייקת לחיים.

סיום הסדנא ביום חמישי בערב ומפגש נוסף (ערב באיזור המרכז) יתקיים אחרי חודש.

ההתבודדות שנתרגל היא מתנה ואין בה דרישות לגבורה או עמידות. צוות מיומן מלווה את התהליך ונמצא במקום כדי לעזור לכם לפגוש את עצמכם באופן מיטיב ומחזק. המטרה היא לא להיות גיבור אלא לחוות ולחבק את כל מה שעולה כשאנחנו לבד ושבדרך כלל אנו נמנעים מלפגוש דרך גירויים ועשייה. בקיצור זאת הזמנה לאהבה.

התהליך מונחה על ידי לייה נאור וכולל הכנה לפני, ליווי מלא במדבר ותהליך אינטגרציה בסיום.

עלות הסדנא היא 1450 ש״ח וכולל את הליווי, ההנחיה והאוכל. לא תהיה אפשרות לקבל החזר על תשלום מה1.10.19

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללייה בטלפון 052-6334097

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon