%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA%202

"כאשר אגיע לשמים, לא ישאלו אותי למה

לא היית משה רבנו, אלא למה לא היית זושא"

התבודדות. התבוננות. ידיעה - מסע של גילוי והתגלות במדבר 7-10.04.2021

אנחנו בעידן שמאופיין בניתוק- בריחוק האחד מהשני, בנפרדות מהאדמה ובעיקר אנו רחוקים מעצמינו.

ההתבודדות היא הזדמנות להיזכר, היזכרות בטבע שלנו, בדברים שמעוררים בנו שמחה ותשוקה, היזכרות בחופש שיש לנו להיות אנחנו מעבר לתנאים, הגבלות ורעיונות שהורגלנו אליהם.

תארו לעצמכם מצב שבו אין צורך לקבל הכרה או הכוונה ממקור חיצוני- תשומת הלב מופנית פנימה ודרך מרחבי הטבע, הסימנים והמיסתורין הידיעה לגבי מי אתה מתגלה.

ביום יום שלנו אנחנו מונעים בהרבה עשייה וגירויים כדי לא להרגיש לבד אבל היכולת שלנו להיות עם עצמינו היא מתנה גדולה. ההתבודדות היא אומנות עתיקת יומין - טקס חניכה והתבגרות בתרבויות רבות שממנו חזר האדם כשהוא יודע מי הוא. הטקס הזה נועד לעזור לאדם להיזכר בשורשים שלו ובקיום בךתי מותנה לקהילה מתוך משמעות ושייכות. 

התבודדות היא אומנות שיש לדעת אותה -  זהו שער אל החופש שלנו להיות, לחקור, להרגיש ולדעת ללא שיפוט או תנאים חיצוניים.

  

לי יש רומן ארוך עם הבדידות - כמקור להרבה מאד צער בחיים שלי וגם כמשאב הכי חזק שאני מכירה לחיבור לעצמי ולכוחות שלי ללא תנאים. מתוך הכרה עמוקה במשמעות של היכולת להיות לבד והמתנות הטמונות בכך, אני מלווה אנשים אל המדבר כדי לעבור תהליך משמעותי ותומך המאפשר להתבודד בחסד.  אנו זקוקים למקום שבו אפשר לצאת מדעתינו בשלווה, למרחב ללא שיפוט להיות מי שאנחנו וללמוד כמה טוב לנו בחברתינו.

התבודדות מתאימה למי שמרגיש/ה צורך לעצור רגע ולגלות מחדש את הכיוון של חייו,  דרך חיבור פנימי ולא דרך הכוונה חיצונית. ההתבודדות מתאימה למי שמרגיש בודד וזקוק לחברתו שלו,  לחיבור לכוח החיים, להתחדשות ולתשוקה.

 

איך,איפה ומתי ?

 

המסע יתקיים  בין ה7-10 באפריל באיזור הנגב.

ניפגש ביום רביעי בשעה 8:00 בבוקר בחניה של מתחם ביג בדימונה, משם ניסע לתוך המדבר ונבלה את היום בהיכרות עם המרחב ובהכנות לקראת ההתבודדות שיכללו את כל הידע הדרוש לשהיה לבד. בעיקר נעסוק בהעמקת הכוונה של כל אחד ואחת  לקראת ההזדמנות המיוחדת לצאת להתבודדות . 

ביום חמישי בצהרים כל אחד יצא להתבודדות במרחב לפי ההכוונה שלנו עד ליום שבת בבוקר. בזמן הזה תהיו לבד ותקבלו הכוונה של איך להעזר בזמן ובמרחב להעמקת התהליך. בזריחה של יום שבת תחזרו למחנה ואחרי קבלת פנים וארוחה חמה נתכנס כקבוצה כדי לשתף את החוויה ולעבד את הידע שהגיע כהכוונה מדוייקת לחיים.

סיום הסדנא ביום שבת לקראת ערב.

 

הנחייה

התהליך כולו מונחה על ידי לייה נאור וכולל הכנה לפני, ליווי מלא במדבר ותהליך אינטגרציה בסיום. שירה גולן היא זמרת נשמה ויוצרת שתלווה את המסע במוזיקה שחודרת לנשמה ופותחת את הלב. במהלך המסע,  צוות מיומן ומנוסה מלווה את התהליך ונמצא במקום כדי לסייע באהבה למשתתפים לפגוש את עצמם  באופן מיטיב ומחזק ולדאוג לכל הצרכים, על מנת לאפשר למשתתפים לעסוק בתהליך .

 

הערות חשובות

מסע ההתבודדות הוא מתנה לחים, אין בו כל דרישה להישרדות או התגברות, להיפך זהו מרחב שבו ניתן לפגוש את כל הפחדים, הביטוי העצמי ומגוון הרגשות שמבקשים התיחסות במרחב שמקדש את החיים, ללא שיפוט וללא הסחות דעת של היום יום.  

 

​עלות

 2150 ש״ח כולל – הכנה לתהליך,הנחיה, צוות מלווה ואוכל.

לא תהיה אפשרות לקבל החזר על תשלום מה-,30.03.2021

ביטול  המסע  על ידי המארגנים בשל דרישות  הקורונה  יזכה בהחזר מלא של התשלום

מספר המקומות מוגבל, לפרטים נוספים ניתן לפנות ללייה בטלפון 052-6334097

פרטים מדוייקים ונוספים יימסרו לנרשמים

>>> להרשמה לסדנה לחצו כאן <<<

ליה-המלצות-1.jpg