%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA%202

"כאשר אגיע לשמים, לא ישאלו אותי למה

לא היית משה רבנו, אלא למה לא היית זושא"

התבודדות.התבוננות.ידיעה - מסע של גילוי והתגלות במדבר 30.03-3.04.2021

אנו זקוקים לארץ בראשית במרחק גדול מהיום יום כדי להתקרב אל עצמינו. היציאה להתבודדות היא הזדמנות להיזכר במנגינה הייחודית שתקח אותי "הביתה"- אל עצמי. מרחב שמזמין אותך לדעת מה משמח את ליבך- איך אתה רוצה לחיות ומי את/ה רוצה להיות עלי האדמות.

פרדוקס הבדידות...

אנו יצורים בודדים, כך אנו מתחילים וגם מסיימים את החיים ובין לבין מחפשים כל הזמן למי ולמה להשתייך כדי לפוגג במעט את תחושת הבדידות שמלווה בהרבה כאב וצער. וכשאדם מסויים, משפחה או קהילה אינם מקלים על תחושת הבדידות שלנו אנו כועסים או מתאכזבים כי אנחנו מצפים לפתרון ממקור חיצוני.

אבל יש דרך נוספת, דרך עתיקת יומין שמלמדת את הבדידות כמורה דרך לחיים.

דמיינו מצב שבו אתם חווים את הבדידות הקיומית כמתנה, כדרך שבה למד האדם מיהו, את הכוח שבשתיקה. טכניקה שמאפשרת התבוננות פנימה במרחב שהוא רק שלך להיות, לחקור, להרגיש ולדעת. בתורות ותרבויות עתיקות ההתבודדות היא אומנות שיש לדעת אותה כדי להיות אדם בוגר שיכול להשתייך למשפחה ולקהילה.

לי יש רומן ארוך עם הבדידות - כמקור להרבה מאד צער בחיים שלי וגם כמשאב הכי חזק שאני מכירה לחיבור לעצמי ולכוחות שלי ללא תנאים. מתוך הכרה עמוקה במשמעות של היכולת להיות לבד והמתנות הטמונות בכך אני מלווה אנשים אל המדבר כדי לעבור תהליך משמעותי ותומך המאפשר להתבודד בחסד. כי אנו זקוקים למקום שבו אפשר לצאת מדעתינו בשלווה, למרחב ללא שיפוט להיות מי שאנחנו וללמוד כמה טוב לנו בחברתינו.

התבודדות מתאימה למי שמרגיש צורך לעצור רגע ולגלות מה הכיוון של חייו אבל דרך חיבור פנימי ולא דרך הכוונה חיצונית. ההתבודדות גם מתאימה למי שזקוק לחיבור לכוח החיים, להתחדשות ולאנרגיה.

ההתבודדות הבאה תאפשר לנו לחיות מתוך יותר חופש ופחות נזקקות חיצונית ותתקיים בין ה30 למרץ לשלישי לאפריל (חול המועד פסח)באיזור הנגב.

ניפגש ביום שלישי אחרי הצהרים, אחרי מפגש האחד עם השני, עם האש והלילה במדבר נבלה את היום הבא בהכנות לקראת ההתבודדות שיכללו את כל הידע הדרוש לשהיה לבד אבל בעיקר נעסוק בהעמקת הכוונה שלכם לקראת ההזדמנות המיוחדת הזאת.  לאחר הכנה מעמיקה יצאו המשתתפים להתבודדות ביום רביעי אחרי הצהריים. כל אחד ישהה בהתבודדות עד יום שישי בבוקר. אחרי קבלת פנים וארוחה חמה נתכנס כקבוצה כדי לשתף את החוויה ולאבד את  הידע שהגיע כהכוונה מדוייקת לחיים.

סיום הסדנא ביום שבת בצהריים.

ההתבודדות שנתרגל היא מתנה ואין בה דרישות לגבורה או עמידות. צוות מיומן מלווה את התהליך ונמצא במקום כדי לעזור לכם לפגוש את עצמכם באופן מיטיב ומחזק. המטרה היא לא להיות גיבור אלא לחוות ולחבק את כל מה שעולה כשאנחנו לבד ושבדרך כלל אנו נמנעים מלפגוש דרך גירויים ועשייה. בקיצור זאת הזמנה לאהבה.

התהליך מונחה על ידי לייה נאור וכולל הכנה לפני, ליווי מלא במדבר ותהליך אינטגרציה בסיום.

עלות הסדנא היא 2150 ש״ח וכולל את ההנחיה והאוכל. לא תהיה אפשרות לקבל החזר על תשלום מה-10.03.2021

מספר המקומות מוגבל, לפרטים נוספים ניתן לפנות ללייה בטלפון 052-6334097

>>> להרשמה לסדנה לחצו כאן <<<

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon