top of page
דרכים לדעת

נתיבים לחיים
 מרחב מרפא בטבע
בואו לנשום, להיטען ולהתמלא ולהיזכר ביחד בשמחה הפשוטה של החיים

24.05.24
דרכים לדעת בשיתוף נאות קדומים

דרכים לדעת
לוגו נאות קדומים.jpg
Yellow Orange Photo Good Morning Motivational Post Facebook - 2.PNG

מה מחייה אותי ואיך אני יכולה לתמוך חיים? 

אלו השאלות שהפכו בתקופה זו למפת דרכים.

עבור רבים התשובה קשורה לחיבור לטבע, האחד לשני, לנשימה, יצירה, תנועה וספירלה.

לקחנו את השערים הללו כנתיבים לחיים ויצרנו יום שכולו חוויה של חיבור למה שמיטיב ומחייה אותנו.

דרכים לדעת

השנה החלטנו שיותר מכל אנחנו זקוקים למרחב מרפא כדי לנשום, להרפות, לחוות טוב ולהתמלא.
הארוע המיוחד יתקיים ביום שישי ה-24.05 בין השעות 9:00-15:00
בפעם היום הזה יוקדש לכולנו כהזדמנות להיתמך, להתמלא, להיזכר ולחוות את הנתיבים השונים שקוראים לנו חזרה להשתתפות מלאה בחיים.
ביום הזה נזמין להתנסות בנתיבים מגוונים שיעזרו לנו לחזור הביתה אל עצמנו דרך תנועה, מוזיקה, יצירה, חיבור לקרקע, נשימה, צמחי מרפא, מעגלי הקשבה ועוד.

אם לבכם שומע את הקריאה הזו, לטבע, לחיבור, לאנשים, לחיים,

אנו מזמינים אתכם בלב פתוח ובזרועות פרושות להצטרף אלינו.

תוכנייה לייה הכי מעודכן.jpg

נשימה, טבע, יצירה, מוזיקה ותנועה כנתיבים לחיים
פירוט הסדנאות

*כל סדנה מתקיימת בסבב ראשון ושני אלא אם צויין אחרת

יצירה מבטן האדמה

זמן לקחת נשימה, להפשיל שרוולים, להתקרקע, לחוש, ללוש וליצור תרכובת אדמה המתאימה לפיסול, מתוכה נוליד יש מאין. בסדנא נפגוש סוגי אדמה שונים ושפע של אפשרויות ליצירה.

מנחה - הדר שלף:

טבע תרפיסטית, עו״ס MSW, מטפלת בקליניקה ובטבע, מנחת קבוצות ותהליכים בטבע. יוצרת מאדמה, מדברת עם עצים ולוחשת לינשופים. בת זוג למילואימניק ואמא לשלושה.

 

*****

קולאז' הנשמה

סדנה חוויתית בשיטת קולאז׳ הנשמה לעיבוד תכנים פנימיים ולחיזוק כוחות החיים דרך עבודה פנימית באמצעות שיטת קולאז' הנשמה ניצור קלפים בטכניקות קולאז' פשוטות ועבודה עם דימויים דרך האינטואיציה והטבע נתחבר לקולות החוכמה הפנימיים הנמצאים בתוכנו.

מנחה- דוד בנימין:

תרפיסט באומנות בגישה אנתרופוסופית , מנהל ״שער  לנפש״ , בית ספר להכשרת מטפלים באומנות, מנחה מוסמך במעגלי הקשבה ומנחה מוסמך בקולאז׳ הנשמה.

https://www.shaarlanefesh.co.il

*****

אבן כוח

יצירה מנוקדת מופיעה בכל התרבויות שנותרו מחוברות לטבע במהותן.  אבן-כח הינה היצירה האנושית המקבילה לאבן-חן שהטבע יוצר. בסדנא נאתר את הכוחות והסגולות להם אנו זקוקים עתה כדי לעבור את התקופה המאתגרת שעל הפרק, "נטעין" אותן באבנים וניצור אבן-כח יפהפיה באמצעות נקודות.

מנחה - רוני כצמן:

יוצרת בנקודות ומנחה סדנאות יצירה מנוקדת בקרב קהלים מגוונים. מלווה תהליכי חיים באמצעות התמקדות ותרפיה בטבע.

www.thedotsway.co.il

*****

עד שובך אל האדמה (סבב 1)

בעזרת מסרים מקלפי "דרך הטבע" ניזכר מחדש בחוכמת החיים של אמא אדמה, זו שמלמדת אותנו על תהליכי צמיחה והתמודדות, פרידה והתחדשות, ריפוי ושינוי. זו שמחזירה אותנו אל עצמנו ומחברת אותנו מחדש לתנועת החיים.

מנחה - חיה מוסק:

מנתחת מערכות שבחרה להקשיב לקריאתה של הנשמה, ולחפש את התשובות אצל אמא אדמה. יוצרת קלפי "דרך הטבע" וערכת השירים "וליבי ער", מצלמת טבע, כותבת שירה. https://hmos73.wixsite.com/hayamosak

 

*****

ריקוד ארבעת האלמנטים

יציב כמו האדמה, זורם כמו המים, קליל כמו הרוח ועוצמתי כמו האש. מסע מוזיקלי בתנועה דרך ארבעת האלמנטים של הטבע ליצירת תחושת שחרור, חופש,שמחה וחיבור לחיים.

מנחה - נטעלי דיטש:

מנחה סדנאות להתפתחות, ריפוי והעצמה דרך ריקוד ותנועה, מובילה תהליכי עומק בטבע, פסיכולוגית חינוכית מומחית.

 

*****

מקלחת יער

מקלחת יער - חוויה של היזכרות סקרנות והתגלות השקט הפנימי. בסדנא זו נעבור דרך מספר תחנות העוסקות בהתמסרות לחוויה החושית בעת השהייה בטבע - תחנה אחר תחנה ניצור קשר מחודש למקורות הטבע כשער לעולמות הפנימיים.

מנחים -

גליה בן חיים:  

מייסדת יער אפשרויות - מרחב בטבע לתהליכי צמיחה ופיתוח מנהיגות בארגונים, טריינר NLP מנחת קבוצות ומדריכה בהכשרה של פורסט תרפי . 050-8210386

תומר בן חיים:

מנחה ומדריך בשיטת התמקדות, ביביו תרפיה ופורסט תרפי  050-9130997

 

*****

 

שירת העשבים - צמחי מרפא

בסדנה ייחודית במתחם ירוק ומרגיע בנאות קדומים נערוך הכרות עם צמחים אופייניים לארץ ישראל הידועים כצמחי תבלין ומרפא מימי קדם, נכיר את ההיסטוריה של השימוש בצמחי המרפא, ונזהה את הצמחים וסגולותיהם. נעורר את החושים במבט בריח ובטעם, נלמד עצות לחיים בריאים מאבותינו הקדמונים, שהכירו והוקירו את מתנותיה של אמא אדמה ופעלו לטיפוחה ולחיים בהרמוניה עם הטבע והאדמה.

מנחה – יעל שימרון:

מתמחה בפילוסופיה יהודית, מורת דרך, מפתחת תחום צמחי המרפא בנאות קדומים. מעבירה סדנאות איסוף ורקיחת ותכשירים טבעיים.

*****

סדנה ליצירת קמעות קציר 

מלאכה קדומה אוצרת בתוכה סיפור טבע אדם ועולם. סדנה זו היא הזמנה לחוויה של שקט, יצירה וחיבור אל שפע הדגן. בסדנא נכין  קמעות קציר משיבולת, מתרבויות שונות.

מנחה - אבישג מדר: 

אשת חינוך, יוצרת, עוסקת בקיימות, מלווה תהליכי התפתחות וצמיחה בטבע, מנחה צוותי חינוך בנושאי קיימות ואקולוגיה, מלמדת גידול מזון במרחב הביתי ועוסקת במלאכות יד, באומנות ובכתיבה.

0524588424 

 

*****

אל רחמך תשוקתך

(סדנה שמיועדת לנשים )

לנו הנשים כמביאות חיים ומזינות, קיים חיבור עמוק לאדמה שמחבר אותנו לטבע שלנו ולאינטואיציה קדומה. ההיזכרות בחיבור הזה מאפשרת את התנועה שלנו בעולם מתוך ידיעה שאנחנו חלק ממארג שלם וממקום טבעי ורך יותר עבורנו. בסדנה נצא למסע דרך חיבור לעצמנו כנשים ולקשר שלנו עם האדמה. נזכר בטבע שלנו, נרפה, נחוש, ננוע, נתמסר לחיבורים, נתמך ונזין את עצמנו.

מנחה - רחלי יצחקי:

מלווה תהליכי התפתחות אישיים בטבע, מטפלת במגע ובנשימות, מייסדת וייננית יקב דישה שהוקם בשנת 2010. מנחה טקסים, מעגלי נשים ויוצרת סדנאות ״נשים-טבע-יין", פרי שילוב אהבותיה. www.mamaearth.co.il

*****

 

החופש לעוף, החופש להתקרקע – סדנה בתנועה (סבב 1)

כדי לעוף בחיים אנו זקוקים לקרקע יציבה. כדי להתהלך בבטחה על פני האדמה אנו זקוקים לכוח שירים אותנו מעלה. בעזרת כלים מעולמות הצ'י קונג והלחימה נתחבר ליסודות אדמה ואוויר כדי להכיר יותר לעומק יציבה ותנועה במרחב. כדי לעשות אינטגרציית פלג גוף תחתון ופלג גוף עליון, כולל שיווי משקל, נבקר ונחבר את שלושת מרכזי האנרגיה של הגוף-נפש.

מנחה- זהר וילסון:

פסיכותרפיסט, מרצה, ומנחה המחבר בין שלושת הרבדים של תודעה, תנועה, ובריאות. מדריך צ’י קונג מוסמך. מייסד המרכז ההוליסטי בניו יורק.  יועץ הבריאות בסדרת הטלוויזיה “לסדר את הראש” בערוץ 2.      https://zoharwilson.co.il

 

*****

כל אחד משורר – שיר הנשמה (סבב 1 )

כשהלב הנשמה והמוסיקה נפגשים אנחנו יודעים להוציא את המילים מתוכינו ולתת להם צורה וקול . הסדנה היא מסע מוסיקלי שמטרתו לחשוף את היצירתיות והפוטנציאל הטמון בכל אחד,ולא תאמינו כמה זה פשוט כייף ומשחרר.

מנחה – רועי קאשי:

יוצר, מלחין ומפיק מוסיקה, מותיקי הראפרים בארץ, מנחה סדנאות מוסיקה ומילים בטבע כדרך לפתח מודעות עצמית וסביבתית. בכוחה של היצירה לחשוף את עולמנו הפנימי.

https://digital-business-card.co.il/kashi

 

*****

לבקש עצה מעץ

נצא החוצה אל הטבע, נעורר את הסקרנות הפשוטה ונפגוש את מה שחיי בנו כעת. בסדנא החווייתית נתנסה בכלים מעולמות המיינדפולנס, שיטוט, כתיבה וסיפור סיפורים.

מנחה -הדר שלף:

טבע תרפיסטית, עו״ס  MSW, מטפלת בקליניקה ובטבע, מנחת קבוצות ותהליכים בטבע. יוצרת מאדמה, מדברת עם עצים ולוחשת לינשופים. בת זוג למילואימניק ואמא לשלושה.

 

*****

 

נשימת חיי - סדנת נשימה מעגלית

בסדנה נחווה את החיבור בין הנשימה בתוכנו לטבע שמנשים אותנו דרך התנסות בנשימה מעגלית (REBIRTHING), טכניקה של נשימה מודעת שמעודדת את הגוף והנפש לשחרר את החבוי והנסתר בתוכנו. הגוף והנפש יוצאים למסע שבו צפים רגשות שונים מהמפגש המודע עם אותם רגשות, מביא לריפוי טראומות ומציף תובנות עמוקות באמצעות נשימה עדינה אך עוצמתית.

מנחה- יפעת לוי:

אישה המחוברת לבטן האדמה ויונקת משורשיה העתיקים , מטפלת שטח מנחה

ומובילה תהליכי התפתחות בטבע – דרכים לדעת ,מטפלת ב-F.O.B.P, - פסיכותרפיה מבוססת נשימה והתמקדות. טלפון- 052-2511595

 

*****

 

כשהמילים נוגעות הלב מתעורר (סבב 2)

 שירים, כמו מים זכים, יכולים לחדור מבעד לסדקים, לגעת, להדהד, לעורר ולהניע משהו פנימי. בסדנה נאפשר לשירים לקחת אותנו פנימה, אל תבונת הלב, אל מעיין החיים, אל המרחב המרפא ששוכן בתוכנו.

מנחה - חיה מוסק:

מנתחת מערכות שבחרה להקשיב לקריאתה של הנשמה, ולחפש את התשובות אצל אמא אדמה. יוצרת קלפי "דרך הטבע" וערכת השירים "וליבי ער", מצלמת טבע, כותבת שירה.

https://hmos73.wixsite.com/hayamosak

 

*****

 לפעמים אני שמש, לפעמים אני ירח (סבב 2)

כולנו זקוקים לביטחון ושייכות, בין אם אנחנו בקרב בני משפחה, חברים, או במקום העבודה. נחווה ונלמד לזהות כיצד אני מרגיש.ה ברגע ההווה – מלא חיים ואנרגיה (שמש) או מרוקן וזקוק לאנרגיה (ירח). יחדיו נסיר חסמים המונעים מאתנו להיתמך או לקבל עזרה.

מנחה- זהר וילסון:

פסיכותרפיסט, מרצה, ומנחה המחבר בין שלושת הרבדים של תודעה, תנועה, ובריאות. מדריך צ’י קונג מוסמך. מייסד המרכז ההוליסטי בניו יורק.  יועץ הבריאות בסדרת הטלוויזיה “לסדר את הראש” בערוץ 2.      https://zoharwilson.co.il

*****

קליעה מהשפע שבטבע

סדנת קליעה משיבולים ועלעלי תמר. הקליעה היא עשייה מונוטונית, החוזרת על עצמה כמו מנטרה ומרגיעה את המחשבה. הפעולה המעגלית שגדלה וגדלה מבפנים החוצה מהדהדת את החיים שנעים במעגל שנפתחים ונעים עם האנרגיה של עצים והטבע לכדי חוויה מדטטיבית ומרגיעה.

מנחה- הגר קציר: 

מטפלת מוסמכת בעזרת בעלי חיים ועוסקת במלאכות קדומות

*****

"בעיניים טובות"- פוטותרפיה והתבוננות בטבע

האם אנחנו יכולים לבחור את האופן בו אנחנו רואים את העולם? צילום מהווה כלי בסיסי לתשומת לב, האטה ופרספקטיבה. במהלך הסדנא נתנסה במגוון תרגילי צילום. בעזרתם נתרגל התבוננות "בעיניים טובות" בעצמנו, באחר, ובעולם. מה מתגלה בתמונה ובלב כאשר אנו מביטים בעיניים טובות. כאשר מביטים בנו בעיניים טובות.

מנחה – הילה נקש:

בוגרת דרכים לדעת ולימודי פוטותרפיה,  בעלת רקע בחינוך מיוחד וחינוך סביבתי. מנהלת "אור וטבע" ומנחת סדנאות של צילום, טבע ונפש. מעוררת באנשים דרך הצילום תשומת לב, חיבור ודמיון. מצלמת עולם ויום יום כשלושה עשורים.

www.instagram.com/hilanakache

*****

מרחב פתוח

מרחב להרפיה ומנוחה, טיפול בצמחי מרפא, סאונד הילינג, יצירה באדמה ואזור מנוחה לצלילי מוזיקה נעימה שיחות נשמה עם צופית גרנט רנד

סאונד הילינג:

סדנת ריפוי בצלילים ותדרים – בסדנה זו תשכבו על מזרנים ונצא למסע מוזיקלי מרפא ומרגיע דרך צלילי הטבע וצלילים של כלים מוזיקאלים מגוונים. זאת הזדמנות להירגע, לנשום, להתחבר פנימה בתעופה נעימה. מנחה - רפאל פריאון: יוצר , מנגן , מטפל בצלילים ותדרים, עם נסיון רב בסדנאות קבוצתיות וצוות  של מרחב מרפא. טלפון- 0547449494

פיסול באדמה

בסדנה אנו מתחברים ומקשיבים לבסיס ממנו באנו ונוצרת חוויית מגע ראשוני תחושתי נעים ומאפשר. נכיר את החומר, נחקור, נלוש וניצור תוצר אישי אשר יכניס לביתנו חמימות וריחות נעימים. זה הרגע של כל אחד ואחת לחזור ולפגוש את הילד/ה שבו/ה להתרגש לחוות ולנשום את ריח הטבע.

מנחה – גלית פגוט: אמנית יוצרת מן האדמה, אמא ל5 מופלאים, אשת חינוך ואומנית המבקשת להעביר הלאה את החיבור לאדמה ולטבע באמצעות סדנאות המזמנות מפגש ישיר עם האדמה.

מתחם הרבליסטים:

מוזמנים למרחב טיפול בצמחי מרפא ופרחי באך כדי לקבל מענה מבוסס צמחי מרפא ומלא אהבה לצרכים שונים. הטיפול מבוסס על ידע וחכמה שנוגעים לרפואה שקיים בצמחים מגוונים. נתאים מיצויי צמחים שיש להם איכויות רפואה ויכולים לתמוך מגוון מצבים רגשיים ופיזיים.

http://hibukbakbuk.com

 

*****

הופעת סיום -מעגל תפילה ומוזיקה:

'מעגל תפילה' הוא מרחב מוסיקלי-טקסי שכולו שירה משותפת, תפילה וכוונה

דרך הטקסטים העמוקים של התפילות, דרך לחנים פשוטים שנוגעים בלב ומאפשרים לכל אחד ואחת להצטרף לשירה, נוצר מרחב שהוא בית לתפילה של הלב. בימים מטלטלים אלה, בהם נדמה שהכל התהפך וחיינו הפכו לסירה בים גועש, התפילה היא כח גדול המקרב כל אדם לעצמו, מחזק את האמונה ומחבר אותנו יחד.

שולי רנד הוא שחקן קולנוע ותיאטרון, במאי, תסריטאי, מדבב, מלחין, פזמונאי וזמר ישראלי. זוכה שני פרסי אופיר בשנים  ובפרס שר החינוך לתרבות יהודית בתחום מפעל חיים .

עומר גונן-האלה הוא מוסיקאי, זמר-יוצר ומנחה טקסים וסדנאות בעל נסיון עשיר של יותר מ 20 שנה בעבודה בישראל ובעולם.״המילה שהכי מתארת אותי ואת מהות עבודתי היום היא ׳חזן׳. התפילה מעסיקה אותי וממלאת את עולמי, כמקור ליצירה, כשפה חיה ומשתנה ביני לבין החיים וכדרך להביא אנשים יחד להרגיש, לשיר, לחלוק, לחלום ולהגשים״

עלות הארוע 240 ש"ח.הארוע הוא ללא מטרות רווח

עלות הכרטיס הוא כדי לכסות את העלויות.

עלות הכניסה כוללת השתתפות בשתי סדנאות, השתתפות בהרצאת פתיחה ובהופעת סיום, מרחבים פתוחים, ארוחת צהרים קלה ועוד...

מספר המקומות מוגבל מאד, הזדרזו להירשם

 

* תוגש ארוחת צהריים צמחונית קלה *

* אין כניסה למתחם עם בעלי חיים *

* נא להביא ביגוד קל ונעליים נוחות להליכה ממקום למקום *

*** התוכנית נתונה לשינויים

*** מדיניות השתתפות וביטולים:

ההשתתפות היא מגיל 18 ומעלה 

ניתן לבטל השתתפות באירוע עד יום שני 17.5.24 בשעה 13:00

בטלפון 08-9770758 או במייל: keren@n-k.org.il

לאחר מועד זה לא יתקבלו ביטולים ולא יינתן החזר כספי.

דרכים לדעת

תמונות מהכנסים הקודמים של דרכים לדעת:

bottom of page