favicon.png

חגיגת ההתכנסות השנתית - "דרכים לדעת"
19.05.22

favicon.png
4307e2b6-4ead-432c-815d-fcd7d8071460.JPG

"Walk as if you are kissing the Earth with your feet"
~Thich Nhat Nanh

בהר יללת התנים, מתחם טבעי אקולוגי קסום בכרמל, אנחנו נפגשים כמדי שנה, כדי לחקור ולגלות דרכים לדעת את עצמינו ואת העולם, דרך חיבור לטבע, למהות ולאנשים.

הינכם מוזמנים להצטרף אלינו ליום של חגיגה חוייתית רב חושית דרך סדנאות, התנסויות, יצירה, תנועה, מוזיקה ובעיקר מפגשים מרחיבי לב, עם אנשים נוספים הצועדים בדרך לדעת, בחיבור עמוק לטבע ולנשמה.

 

 

 

 

 

נפתח את הכנס עם הרצאה של ד"ר לייה נאור- "לרקוד על האדמה ולהזיז הרים" ונסיים עם הופעה מוזיקאלית "שורשים"- שירים בשביל הנפש עם עומר גונן האלה: שירה, גיטרה, חלילים ופנטאם וגבריאל איינסמן: כלי הקשה. בין לבין נתנסה בזמן חלום אבוריגיני, טקס קקאו, אומנות הסיפור , יצירה ותנועה בטבע , כתיבה, מוזיקה ומטאפורה- כדרכים לדעת, העבודה שמחברת של גוראנה מייסי, תיאטרון פליבק...ועוד, עם מנחים מצוינים.

 

אם לבכם שומע את הקריאה הזו, לטבע, לחיבור, לאנשים, לחיים,

אנו מזמינים אתכם בלב פתוח ובזרועות פרושות להצטרף אלינו.

* מספר המקומות מוגבל מאד, הזדרזו להירשם *

* תוגש ארוחת צהריים צמחונית קלה *

* אין כניסה למתחם עם בעלי חיים *

* נא להביא בקבוק מים אישי, וביגוד חם לערב בהתאם לתחזית ביום האירוע *

 

עלות: 250 ש"ח להרשמה מוקדמת, והחל מה-1.05 המחיר יהיה 320 ש"ח עד ליום האירוע.

להרשמה לכנס לחצו כאן >>>>>>>>

favicon.png

פירוט התכנים שיועברו בכנס:

הסיפור- חיבור עתיק

מנחה הסדנא: טל ניב - "טל ניב חיבור עתיק"

סיפור במקום דיווח, חיבור במקום ניתוח, לפעמים רגוע, לפעמים מתוח, לפעמים מצחיק, לפעמים קשוח. אחת המיומנויות הראשונות והחשובות לאדם היא היכולת לספר סיפור. לספר סיפור על מה שקרה היום, במקום לדווח בנקודות, לחיות את שקרה, במקום להביט בו בעיניים זרות ורחוקות. כל כך הרבה שניתן להרוויח דרך סיפור. חיבור אנושי בין המספר למקשיבים, העברת מידע, מסרים, גירוי הדמיון, חיזוק הזיכרון, חיזוק רמת קשב וריכוז, כיף! ועוד ועוד ועוד! נשמע ונספר סיפורים, ונקבל כלים לספר סיפור בעצמנו לכל מי שנבחר לספר סיפור אנושי מחובר ומחבר.

מנחה הסדנא - טל ניב: בוגר קורס מדריכים שנתי בארגון "בני אדמה" המחבר בין אדם לטבע דרך עולמם של הציידים  לקטים. מאמין שדרך חיבור עתיק לטבע נוצר חיבור עמוק ללב, וחי במטרה להוסיף כמה שיותר ויטמין טבע לסביבה האנושית. מחבר הספרים "אש פנימית" ו"עיניים פקוחות" מדריך וותיק בעמותת דרך לוטן,

אתר: www.hiburatik.co.il

***

רגעים של קדושה - טקס קקאו

מנחת הסדנא: יפעת לוי

נערוך יחד טקס המזמין כל אחד ואחת מאתנו להקשיב לקצב פעימת הלב . טקס הקקאו מהווה הזמנה להתחבר מחדש לחוכמת הלב שלנו על מנת להרפות להתנסות במצבי הוויה שונים. במרחב הטקסי נוצרת חוויה של מסע פנימי ותחושה של חיבור עמוק לעצמנו במהלך הטקס דרך התנסות חווייתית יש הזדמנות לגלות מה נוכח בנו מעבר לדפוסים ולמחשבות שלנו מה זורם ומתרחש בתוכנו כשהתודעה שקטה, הלב פתוח והגוף חופשי. מתוך זה נמצא את האיזון הפנימי שחי בתוך כל אחד ואחת מאיתנו

מנחת הסדנא - יפעת לוי : אישה שמחוברת לבטן האדמה ויונקת מהשורשים העתיקים, מטפלת שטח, מנחה ומובילה תהליכים בטבע , מטפלת בתרפיה בנשימה מבוססת התמקדות.

מייל: ifatlevi30@gmail.com

***

Insight-Out - לרקוד את הטבע שלך

מנחת הסדנא: עינת לומברוזו

בסדנא זו נחווה מרחב של נוכחות מלאה ותנועה הנובעת מתוך חיבור ואותנטיות פשוטה. נתנסה בדרכים חדשות להקשיב לגוף, להעיר את החושים והחיישנים העדינים, להשקיט את המחשבות ולנוע במרחב הלב בו מותר להתקרב, מרחב המזמין להעמיק את מערכת היחסים עם הטבע שבתוכנו, זה שמחוץ לנו והאחד עם השניה. הסדנה תתקיים במרחב הטבעי, ביער. 

מנחת הסדנא - עינת לומברוזו - מורה לאימפרוביזציה בתנועה מטעם המרכז הישראלי לרפואת גוף-נפש וסטודיו Play, מלווה תהליכי התפתחות בטבע (דרכים לדעת),רוקדת ומתרגלת תנועה אותנטית ומדיטציה חוקרת את התנועה ככלי ריפוי וצמיחה אישית

אתר: www.insight-out.co.il

***

הטבע כקנבס למפגש עם עצמי

מנחת הסדנא- ד"ר דנה שחם

דרך המרחב הטבעי, חומרים שבסביבה (אבנים, שבלולים, חול, צמחיה) וחומרי אומנות (צבעים, חוטים, חרוזים ועוד) נפגוש את עצמינו והטבע יהפוך קנבס ליצירה שלנו. נתחבר לעצמנו ולאחרים ונכיר את כוחה של היצירה והטבע כראי לנפש.

מנחת הסדנא - דר' דנה שחם- תרפיסטית באומנות מרצה במכללה לחברה ואומנויות asa. מתמחה בנוער בסיכון, אוטיזם, הדרכת הורים ועוד. משלבת עבודה של חומרים מהטבע בקליניקה ושל יצירה בחומרי אומנות בטבע.

***

טקס המקטרת המקודשת (chanupa wakan)

מנחה הסדנא: טל פנר

אנו חיים בזמנים בהם הידע העתיק של החיבור הולך ונשכח. נבואות עתיקות מהמסורות השבטיות מדברות על הזמנים האלה כעל שער של שינוי. שער שבו כבני אדם עלינו להזכר מחדש בדרך של הלב. בדרך של החיבור הפשוט לטבע הבריאה. בעקבות הנבואה, באמצעות טקס עתיק ופלאי אנו נקבל תמיכה מהמסורת של שבט הסו מצפון אמריקה. דרך החיבור למקטרת המקודשת (מקטרת השלום) אנו נבקש להזכר בידע הקדום שקיים בלבבות שלנו. נבקש להזכר בתפילה פשוטה, לב פתוח וחיבור עמוק למעגל החיים ולאדמה עליה אנו חיים.

מנחה הסדנא - טל פנר: מטפל ומנחה תהליכי התפתחות והחלמה בטבע, מוביל טקסי ריפוי קהילתיים, מייסד תכנית ההכשרה באקותרפיה במכללת כרכור.

מייל: talinlove@gmail.com

***

מה שהאבוריג'ינים יודעים

מנחת הסדנא- רוני כצמן

האבוריג'ינים, ילדיה המקוריים של אוסטרליה נהגו להתחבר אל האחדות הגדולה באמצעות טקסים, תפילות ויצירה בנקודות. בסדנא נצא מתוך טקס ייחודי ליצירה בנקודות (דוט-ארט) על גבי אבנים וקליפות אקליפטוס.

מנחת הסדנא - רוני כצמן, יוצרת בנקודות ומנחת סדנאות, מלווה אנשים במסע החיים באמצעות התמקדות (focusing) וטבע.

לאתר: www.thedotsway.co.il

***

לשחק עם הטבע - פלייבק בטבע

מנחות הסדנא: מירב זגורי ותמרה הכהן

 

הצטרפו אלינו לחוויה שבה ניתן במה לסיפורים אודות רגעי שיא וטרנספורמציה בטבע.

נקשיב לסיפורים מתוך קהל המשתתפים ונעלה אותם באלתור של מופע תיאטרון

מנחת הסדנא - מירב זגורי - תואר שני בהנחיית קבוצות בשילוב אמניות, הדרמה, משחק, תנועה ומוזיקה. שחקנית תאטרון פלייבק ומנחת קבוצות תאטרון פלייבק.

מנחת הסדנא - תמרה הכהן – תואר ראשון בתנועה וכתב תנועה האקדמיה למוזיקה ומחול ירושלים לימודי הנחייה תהליכים דרך הטבע "דרכים לדעת "מנחה ושחקנית פלייבק.

לאתר: https://tamamerav.wixsite.com/tamamerav

 

***

חיבור שורשי לטבע דרך צמחי המאכל והמרפא המקומיים

מנחת הסדנא: יעל עתיר

החיבור לצמחים מאפשר לנו את הביטחון של להיות בטבע ולהרגיש בבית. במפגש נפתח את החושים, נטעם, נריח, נמשש ונראה איך צמחי הבר מסביבנו הופכים לשפע מזון וצמחי רפואה.

מנחת הסדנא - יעל עתיר: מדריכת לקטים, מטפלת בצמחי מרפא של ארץ ישראל, צמחי מרפא סיניים ומערביים.

מייל: yaelatir@gmail.com

פייסבוק: Yael Atir

***

הנרטיב שבטבע

מנחת הסדנא- ענת רפאל

אנחנו בתקופה שמבקשת מאיתנו להתחבר לעוגנים פנימיים ולמצוא בתוכינו את מקורות התמיכה והבטחון, הטבע מורה מופלא לאיזון, יציבות, הדדיות וגמישות כאיכויות שנדרשות כל כך היום. כמו שהגזע והשורשים מקנים לו יציבות בעוד עליו וענפיו נעים לקצבה של הרוח ויודעים לנשור בעתם והנחל יודע ללטף את האבנים שבו ולגלגל אותן לנקודה הבאה בהן ינוחו.

בסדנא נצלול לתוך עושר הדימויים שהטבע מציעה ונתנסה בדיאלוג יצירתי עם ובתוך הטבע תוך התמקדות בכלים יצירתיים שיאפשרו גם לממדים סימבוליים ופחות מודעים לעלות ולקבל ביטוי. בהתנסות נתן מקום להקשבה עמוקה (של עדים אנושיים ולא אנושיים) ומתוכה נבדוק את האפשרות להארה מחודשת של חלקים פחות מוכרים וברורים בסיפור שלי ובחיבור לעולם. ההתנסות מבוססת על תיאוריה וכלים יצירתיים מעולמות התוכן של הגישה היונגיאנית והגישה הנארטיבית.

מנחת הסדנא - ענת רפאל: פסיכותרפיסטית יונגיאנית, מטפלת באומנויות ומדריכה MA עם התמחות בטיפול בטראומה. מלמדת ומנחה סדנאות באקו-תרפיה במכללת סמינר הקיבוצים ובאירופה. מטפלת בקליניקה פרטית , מדריכה צוותים מארגוני זכויות אדם. מייסדת שותפה של 'החממה למנהיגות רב-תרבותית' בשדרות, בעבר ביימה עבודות תיאטרון בלונדון ויצרה עבודות לגוונים במחול בישראל.

***

הרוח הנושבת בקנה, בין המוסיקליות שבטבע לזו שבתוכנו

מנחה הסדנא: רועי קאשי

הטבע על השקט שבו ושפע צליליו, מאפשר קשב פנימי, שלאחריו כנביעה נבטא את עצמנו, נשיר, נכתוב וניתן לדברים צורה באמצעות שפת המוסיקה. רועי יקח אותנו בדרך קלה ופשוטה להכיר את עצמינו ואת המוסיקה ולכתוב שירה.

מנחה הסדנא - רועי קאשי - מוותיקי סצנת הראפ וההיפ הופ בארץ , מאמין שכל אחד יכול ליצור מוסיקה.

לאתר: https://roikashi.ravpage.co.il/kashisadnaot

***

קולות -סדנת כתיבה בטבע

מנחת הסדנא: אבישג מדר

במפגש נחווה התנסות בהקשבה לקולות פנימיים, זיהוי ואיפיון של קולות שונים דרך כתיבה ביער. נצא לטיול בתוך יער הקולות שלנו . באמצעות הכתיבה נחבר בין המרחב שבחוץ למרחב שבפנים. נערוך הכרות עם האיכויות והמאפיינים של הקולות החיים בתוכנו , נתחקה אחריהם ואחר חלקם בתוך הסיפור האישי שלנו .

מנחת הסדנא - אבישג מדר –שומעת קולות ,מבקשת השראות , כותבת , מוחקת ושוב כותבת. חוקרת קשרי אדם ואדמה. מנחת קבוצות.

מייל: avishagm@yahoo.com

***

אור וטבע

מנחת הסדנא: הילה נקש

בסדנא זו נעזר בצילום ככלי זמין המאפשר להביע את עצמנו, את הסיפור שלנו, ואת החיבור ביננו לבין העולם. כל תמונה תתקיים בחיבור בין אור, צל וחושך. ממש כמונו.

בסדנא נתבונן בסביבה, בסיפורים ובחיבורים שנמצא בה, נבחן את הקשר בין הסיפור של התמונה לסיפור שלנו, ונצלם את האור שלנו, אין צורך בידע מוקדם בצילום, אלא בעין סקרנית.

מנחת הסדנא - הילה נקש, אור וטבע. עוזרת לראות את האור בצילום, בטבע ובנפש. מנחה אנשים לספר את הסיפור שלהם בצילום בטבע.

***

מאמא אדמה

מנחת הסדנא: רחלי יצחק

בסדנא נתנסה בהקשבה לקול האותנטי שלנו, דרך תהליך של דמיון מודרך ונשימות. נעזר באמא אדמה ובנוכחותה המלאה והמכילה, כדי לעלות מתוכנו קול זה. באמצעות החוויה נאיר את הקשר המשולש - אני, הקול הפנימי שלי ואמא אדמה והפוטנציאל הטמון בו.

מנחת הסדנא - רחלי יצחקי: לומדת את איכויות האדמה דרך אספקטים שונים; M.Sc במדעי הצמח, ייננית, מטפלת במגע ובנשימות ומלווה תהליכי התפתחות אישיים בטבע.

מייל: racheli.izhaki@gmail.com

***

כטבע העולם - טבע האדם

מנחה הסדנא: אלכס פרידמן

בסדנה אנחנו נעמיק את ההיכרות עם 4 היסודות של הטבע ,אש, מים ,אוויר ואדמה. נחקור איך הם באים לידי ביטוי בנו כחלק בלתי נפרד מהטבע וננסה לזהות מה לא מאוזן כרגע, איזה אלמנט חסר ונבקש לאזן אותו בעזרת יציאה אל הטבע ומציאת ביטויים פיזיים לאלמנט החסר. לאחר מכן נתכנס למעגל כוונות משותפות ונבחן יחד כיצד העבודה עם האלמנטים יכולה לבוא לידי ביטוי בעבודה בטבע בכלל ובמרחב הטקסי בפרט.

מנחה הסדנא - אלכס פרידמן: איש חינוך בטבע, מנחה ומלווה תהליכי התפתחות בטבע, מוביל תהליכי חניכה לנוער ומסעות רעיית צאן.

פייסבוק: https://www.facebook.com/hofshibateva

***

 סודות הלילה לחיים עירים

מנחת הסדנא: דליה נלקנבאום

"אין לך דבר שאינו תלוי בחלום עוד טרם שבא לעולם" (זוהר פרשת וישב ) סדנא זו תעסוק במסעות חלימה ובמיוחד חלימה בטבע ככלי לחיים ערים.

 מנחת הסדנהדליה נלקנבאום: מטפלת הולסטית, מדריכה בנתיב החלומות , יועצת רפואת הנפש בדרך היהדות - עין הבדולח ומלווה מסעות של "דרכים לדעת".

***

 

אומנות כשער לנשמה

מנחת הסדנא: לירז פרידמן

בסדנא זו נאפשר ביטוי לנשמה דרך צבעים וחומרים מהטבע, יצירה אינטואיטיבית שקטה וממוקדת כדרך להתחבר לקדושת הרגע. הטבע מדבר איתנו בדרכים שונות, לפעמים ענף יראה בעיננו כמשהו אחר המכוון לנו את הדרך, נותן סימן לשאלה פנימית... בסדנה ניתן לחפצים מהטבע לבחור בנו, נצייר ננקד ונצבע מבלי לחשוב ,נמצא את הדרך לעקוף את המיינד ולתת ללב ולנשמה לבוא לידי ביטוי ביצירה ונתחכה דרך היצירה מה הסיפור שהנשמה והטבע מספרים לנו...

מנחת הסדנא - לירז פרידמן :אשת אש, יוצרת את קול הנשמה מחומרים מהטבע. מנחת תהליכי התפתחות בטבע.

פייסבוק:  https://www.facebook.com/hofsh

***

לזוז עם הטבע שלי

מנחת הסדנא: מעין לוקס

חיבור לעצמינו ולטבע דרך התנועה שיוצאת מהגוף ומבקשת לחדש אנרגיות ולחגוג את עצמינו בעולם. בסדנא נתבונן פנימה, אל הכוחות המניעים אותנו, אל המהות שמבקשת מקום דרך התבוננות בטבע שמקיפה אותנו. כך נוכל להתחבר פנימה, לנוע בתוך זה, לייצר זרימה, ולמצוא את הריקוד הייחודי.

מנחת הסדנא: מעין לוקס - מנחת קבוצות , מדריכת טיולים, מובילה מעגלי נשים, יוצרת את החיבור שבין הפנים לחוץ, בין הנפש לטבע. חוגגת את את החיים בצבעים חזקים דרך ריקוד ,טיולים והרפתקאות ושמחה לייצר מרחבים שמאפשרים לכולנו לחגוג אותנו בצבעים הכי חזקים שיש. מגיעה מעולם הריקודים והתיפוף האפריקאי.

מייל: maayan.lux@gmail.com

***

להתבצבץ עם עצמינו

מנחת הסדנא: הדר שלף

להתבצבץ עם עצמנו- חקירה עצמית דרך מגע ויצירה בבוץ. נעמיק את הנוכחות ברגע, נתבונן, נקשיב, נחקור, נשחק וניצור דרך עבודה חושית ותחושתית בבוץ. ננסה להגיע כמה שיותר קרוב לעצמנו דרך קשיבות (מיינדפולנס), נוכחות ב'כאן ועכשיו' והתנסות במגע ועיבוד החומר הכי בסיסי- אדמה. נעבוד ב'בוצנייר'

מנחת הסדנא - מנחת הסדנא- הדר שלף- אישה, אמא, יוצרת, חוקרת, אוהבת אדם ואדמה MSW בעבודה סוציאלית, טבע תרפיסטית, מנחת קבוצות וסדנאות בטבע, מובילה ומלווה תהליכי התפתחות בטבע, יוצרת באדמה וחומרים טבעיים

בלוג: tevatherapistit.blog

פייסבוק: hadar shelef

***

להתרחב אל מעגלי חיים

מנחת הסדנא: לוטן ספיר

 

זו הזמנה לפגוש את הזהות הרחבה שלנו - שלא נגמרת בנו. איך אנחנו מתרחבים אל מעבר לגבולות האני דרך השתתפות ושותפות עמוקה עם החיים, דרכה נוכל לגלות למה אנחנו נהפכים. דרך מפגש עם הכאב של העולם ניתנת לנו הזדמנות להרגיש איך זה הופך לעדות של אהבה חיה. 

התהליך שנחלוק יחד נקרא '7 דורות-seven generations', תהליך שנוצר על ידי ג'ואנה מייסי- העשייה שמחברת מחדש. התהליך נועד בשביל לשוחח, להתחבר ולשבת עם דור עתיד 7 דורות מעכשיו (דרך הדמיון שלנו), כך אנחנו מזמינים את הראיה הרחבה להיות כאן איתנו, וכך להרחיב ולהעמיק  את ההקשבה שלנו מעבר לזמן ההווה כדי לפשוט צורה, לחוות עיניים חדשות - עתיקות,ולפגוש יחד עולם חי מאוד.

מנחת הסדנא - לוטן ספיר: אמא, אומנית רב תחומית ומלווה תהליכי מעבר דרך טבע, יצירה ופרפורמנס. מנחה את "עשייה שמחברת מחדש" בהשראת ג'ואנה מייסי, אלו תהליכים של אקולוגיה עמוקה אשר מטרתם לחזק את הקשריות שלנו עם כל חי. חוקרת את הקשר בין אקולוגיה לתנועה (תנועה אקולוגית). למדה הדרכת טקסי מעבר בטבע 'בבית הספר של הגבולות האבודים' בקליפורניה.

***

 

שבע התנועות - מגובה העיניים לרוחב הלב

מנחה: גיא דביר

"שבע התנועות" הינה פרקטיקה שמאפשר את המעבר הרך בין רובד תודעתי של "גובה עיניים" לרובד תודעתי של "רוחב לב".

מנחה - גיא דביר, בוגר קורס "דרכים לדעת", נולד, גדל וחי בחוות האלפקות, הממוקמת בלב המדבר, סמוך למצפה רמון. 

*** התוכנית נתונה לשינויים

להרשמה לכנס לחצו כאן >>>>>>>>

תנאי ביטול

ביטול לאחר תשלום יחויב ב-20 ש"ח דמי טיפול וסליקה.

עד שבוע ימים לפני הפעילות יוחזר 50% מהתשלום.

החל משבוע לפני הפעילות, לא יוחזר תשלום.