Image by Nitish Kadam
אינטנסיב בפסיכותרפיה סומטית בטבע ממוקדת טראומה 
"דרכים לדעת" מביאה את קייטי אסמוס מארה"ב לסדנא מקצועית (באנגלית)

הסדנה תתקיים בתאריך 8-12.02.2023

תיאור הסדנא:

להיות בן אנוש כוללת חוויות של אבדן, לחץ, שברון לב, אכזבה ובהרבה מקרים גם טראומה. יחד עם התקוות, חלומות ומטרות עכשוויות האנשים איתם אנחנו עובדים מגיעים עם מגוון חוויות עבר – חיוביות כמו גם מאתגרות. ורצון גדול להשתחרר מסימפטומים כואבים. הכרה מעמיקה של מבנה המוח ותפקיד מערכת העצבים תורם להבנת מצבים של תקיעות בדפוסים ותגובות שמגבירות לחץ ומעמיקות פגיעות. נעמיק בנושאים אלו כדי שנוכל לעזור לאנשים איתם אנו עובדים לפתח דרכים חדשות להגיב ולפעול מתוך זרימה, חיבור והקשבה לקראת שינוי לטווח הארוך.

עבור הרבה אנשים, יצירת קשר עם הטבע מהווה מקור משמעותי לריפוי וקרקוע גם בזמן קושי וגם כמשאב בניהול הלחץ, החרדה והבראה מהטראומה. הטבע הוא מרחב חי נעדר כל שיפוט, בנוכחות ללא תנאי, לא לוקח דברים אישית ויכול לתמוך את מערכת העצבים האנוישת בדרכים שונות כדי להביא יותר נוכחות ואיטיות לחיים. ברגע שאדם יודע לווסת ולאזן את המוח והגוף ניתן לחוות יותר שליטה ושלווה ולהפנים למידה לקראת בריאות וצמיחה.

במהלך ארבעה ימים נתמקד בתיאוריות המרכזיות שעוסקות בטראומה, ויסות רגשי ועצבי ותיאוריות התקשרות. כמו כן נתנסה במגוון גדול של התערבויות בטבע שעוסקות בקשיבות ונוחות-  mindfulness שניתן לשלב בעבודה טיפולית וחינוכית בטבע. בשילוב מתודות התנסותיות ודידקטיות, נחקור ונלמד התערבויות ספציפיות להתמודדות עם לחץ, חרדה וחוסר איזון עצבי כמו גם הבנה של איך כלים אלו תומכים ריפוי טראומה לטווח הארוך. למשתתפים תהיה הזדמנות להעמיק בקשר שלהם עם הטבע כדי לקבל בטחון ועוצמה להעזר בקשר זה בעבודה עם אחרים.

מטרות הסדנא:

  • לקבל הבנה ניורופיזיולוגית בסיסית ביחס לסטרס וטראומה

  • לפתח היכולת לזהות תגובות שמקורן בסטרס וטראומה בזמן אמת.

  • ללמוד ולהתנסות במגוון עשיר של התערבויות מבוססות טבע שתומכות את הנוכחות בהווה, קרקוע, ניהול חרדה וויסות רגשי.

  • ללמד לזהות ולהבנות התערבות בטבע שמותאמת לאדם, לסימפטומים ולקונטקסט איתם אנו עובדים.

  • להבין את תפקיד המינדפולנס וקשר בין הגוף למינד בהובלת התערבויות מבוססות טבע.

  • נחקור את הפרקטיקות של: מודעות סנסורית, יחסים עם הטבע, מטאפורה, ביטוי עצמי ועוד בהקשר לטבע כתומך ויסות של המערכת העצבית.

  • העמקת הקשר עם הטבע כבסיס להובלת תהליכים עם אחרים.

רקע על המנחה:

קייטי אסמוס היא פסיכוטרפיסטית שמתמקדת בעבודה סומטית בטבע, מנטורית, קאוצרית, מובילה טקסים, מרצה ומנחה טקסי מעבר. היא המקימה והמנהלת של Somatic Wilderness Therapy Institute in Boulder, CO, US, קייטי מסבירה את מהות העבודה שלה כדרך להתחבר לחכמה הטבעית שיש בכל גוף, לפתוח לאנשים את הלב והדעת ליותר אפשרויות ולהביא יותר אהבה ושלום לעולם דרך טיפוח נשמות ולבבות של אנשים. עם תואר שני בפסיכולוגיה סומטית ויותר מ30 שנות ניסיון בהובלת יחידים וקבוצות בתהליכים בטבע, וחיים של חניכה לטקסי מעבר וריטואלים, קייטי מלאת תשוקה בלחגוג, להביא חמלה ולנרמל את המשמעות של להיות אנושיים. במקביל לקליניקה הפרטית שלה ב20 השנים האחרונות היא לימדה באוניברסיטת נארופה ופרסקוט. קייטי מחזיקה ומטפחת מעברים ומאמינה בחשיבות ללכת עם הכמיהה העמוקה ביותר שלנו ובו זמנית לדעת ולהרגיש את הקשר והשייכות למארג החיים הרחב.

קייטי.png

מספר המקומות מוגבל אנא מהרו להירשם

מיקום הסדנא טרם נקבע, פרטים נוספים יפורסמו בקרוב