top of page
דרכים לדעת

סדנה מקצועית- התערבות סומטית בטבע ממוקדת טראומה

"דרכים לדעת" מביאה את קייטי אסמוס מארה"ב לסדנה מקצועית וחד פעמית (באנגלית)
הסדנה תתקיים בתאריך 8-11.02.2023

קייטי אסמוס היא מומחית בינלאומית להתערבות סומאטית (חושית) מבוססת טבע לטיפול בטראומה ומגיעה כדי להעביר סדנה מקצועית לאנשים שמובילים תהליכי ריפוי והתפתחות ומבקשים להעמיק את הידע בנושא.

הסדנה תערך במרכז לריטריטים בחוות האלפקות במצפה רמון בין ה8-11.02.2023 וההרשמה בעיצומה.

דרכים לדעת

מטרות הסדנא:

  • לקבל הבנה ניורופיזיולוגית בסיסית ביחס לסטרס וטראומה

  • לפתח היכולת לזהות תגובות שמקורן בסטרס וטראומה בזמן אמת.

  • ללמוד ולהתנסות במגוון עשיר של התערבויות מבוססות טבע שתומכות את הנוכחות בהווה, קרקוע, ניהול חרדה וויסות רגשי.

  • ללמד לזהות ולהבנות התערבות בטבע שמותאמת לאדם, לסימפטומים ולקונטקסט איתם אנו עובדים.

  • להבין את תפקיד המינדפולנס וקשר בין הגוף למינד בהובלת התערבויות מבוססות טבע.

  • נחקור את הפרקטיקות של: מודעות סנסורית, יחסים עם הטבע, מטאפורה, ביטוי עצמי ועוד בהקשר לטבע כתומך ויסות של המערכת העצבית.

  • העמקת הקשר עם הטבע כבסיס להובלת תהליכים עם אחרים.

תיאור הסדנא:

להיות בן אנוש זה לחוות במהלך החיים אבדן, לחץ, שברון לב, אכזבה ובהרבה מקרים גם טראומה.

יחד עם תקוות, חלומות ומטרות עכשוויות האנשים איתם אנחנו עובדים מגיעים עם מגוון חוויות עבר – חיוביות כמו גם מאתגרות. אלו יכולים לבוא לידי ביטוי דרך מצבים של התנגדות, תקיעות, קפאון או תגובה קשה שדורשת התערבות מקצועית ורגישה. הכרה מעמיקה במבנה המוח ותפקיד מערכת העצבים תורם להבנת מצבים, דפוסים ותגובות שיכולות להגביר לחץ ופגיעות. במהלך הסדנא נעמיק במה שמוביל לתגובות אלו כדי שנוכל לעזור לאנשים איתם אנו עובדים להשתחרר מסימפטומים כואבים ולפתח דרכים חדשות להגיב ולפעול מתוך זרימה, חיבור והקשבה לקראת שינוי לטווח הארוך.

 קשר ישיר עם הטבע מהווה מקור קונקרטי ומשמעותי לתמיכה וקרקוע בזמן קושי וגם משאב זמין בהתמודדות עם לחץ, חרדה והבראה מטראומה. הטבע הוא מרחב חי נעדר כל שיפוט,שנוכח ללא תנאי ואינו מגיב דברים באופן אישי. בדרך זו, המרחב הטבעי מאפשר יותר נוכחות וקצב איטי שיכול לתמוך את מערכת העצבים בדרכים שונות . ברגע שאדם יודע לווסת ולאזן את המוח והגוף, הוא חווה יותר שליטה ושלווה שניתן להפנים לריפוי וצמיחה.

במהלך ארבעה ימים נתמקד בתיאוריות מרכזיות העוסקות בטראומה, ויסות רגשי ועצבי ותיאוריות של התקשרות. כמו כן נתנסה במגוון גדול של התערבויות בטבע שעוסקות בקשיבות ונוכחות-  mindfulness שניתן לשלב בעבודה טיפולית וחינוכית בטבע. בשילוב מתודות התנסותיות ודידקטיות, נחקור ונלמד התערבויות ספציפיות להתמודדות עם לחץ, חרדה וחוסר איזון עצבי כמו גם הבנה של איך כלים אלו תומכים ריפוי טראומה לטווח הארוך. למשתתפים תהיה הזדמנות להעמיק בקשר שלהם עם הטבע כדי לקבל בטחון ועוצמה להעזר בקשר זה בעבודה עם אחרים.

sold out

רקע על המנחה:

קייטי אסמוס היא פסיכוטרפיסטית שמתמקדת בעבודה סומטית בטבע, מנטורית, קאוצרית, מובילה טקסים, מרצה ומנחה טקסי מעבר.

קייטי המקימה ומנהלת את המרכז Somatic Wilderness Therapy Institute   בבולדר קולורדו. 

קייטי מלאת תשוקה ומבקשת לחגוג, להביא חמלה ולנרמל את המשמעות של מה זה להיות אנושיים היום. מהות העבודה של קייטי מתרכזת בחיבור אנשים לחכמה הטבעית ששוכנת בגוף, דרך חיבור לטבע וטיפוח הנפש כדרך לפתוח את הלב והדעת לאפשרויות הרבות שיש לנו להביא יותר אהבה ושלום לעולם.

עם תואר שני בפסיכולוגיה סומטית ויותר מ30 שנות ניסיון בהובלת יחידים וקבוצות בתהליכים בטבע, דרך חניכה לטקסי מעבר. במקביל לקליניקה הפרטית שלה ב20 השנים האחרונות היא לימדה באוניברסיטת נארופה ופרסקוט. קייטי מחזיקה ומטפחת מעברים ומאמינה בחשיבות ללכת עם הכמיהה העמוקה ביותר שלנו ובו זמנית לדעת ולהרגיש את הקשר והשייכות למארג החיים הרחב.

להאזנה לראיון עם קייטי בנושא לחצו כאן.

קייטי

מספר המקומות מוגבל אנא מהרו להירשם

הסדנא תערך במרכז לריטריטים בחוות האלפקות במצפה רמון בין ה8-11.02.2023 וההרשמה בעיצומה.

לפרטים נוספים על המקום לחצו כאן.

עלות ארבעה ימי סדנא כולל לינה מפנקת ביורט מחומם וארוחות מלאות 2350 בהרשמה מוקדמת (עד ה1.12) לכל ארבעת הימים. מה1.12.22 התשלום הוא  3000 ש״ח. מספר המקומות מוגבל ל30 משתתפים.

*ניתן לקבל החזר מלא עד ל1.12.2022 לאחר מועד זה לא יתנתנו החזרים.

***לפרטים נוספים ניתן לפנות ליפעת ‭052-2511595

sold out
bottom of page